Jump to content

Usora

Coordinates: 44°41′59″N 18°02′52″E / 44.69972°N 18.04778°E / 44.69972; 18.04778
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Komuna e Usorës (Općina Usora / Општина Усора) është një komunë rurale në Federatën e Bosnjës dhe Hercegovinës, me një shumicë të kroatëve të Bosnjes.

Ajo kufizohet me Dobojin dhe Teshanjin ndërsa e ka marrë emrin sipas Lumit Usora. 

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 44°41'59"N 18°02'52"E / 44.69972°N 18.04778°D / 44.69972; 18.0477844°41′59″N 18°02′52″E / 44.69972°N 18.04778°E / 44.69972; 18.04778