Utelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Utelle
Komunë
noform
Pamje nga Utelle
Stema_figura
Vendndodhja
Utelle is located in Franca
Utelle
Utelle
43°55′09″V 7°15′51″L / 43.919166666667°V 7.2641666666667°L / 43.919166666667; 7.2641666666667Koordinatat: 43°55′09″V 7°15′51″L / 43.919166666667°V 7.2641666666667°L / 43.919166666667; 7.2641666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.97 km2
Popullsia 793 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06450
INSEE 06151


Utelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Utelle ka një popullsi prej 793 banorë dhe sipërfaqe 67.97 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Utelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale