Uvernet-Fours

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uvernet-Fours
Komunë
noform
Pamje nga Uvernet-Fours
Stema_figura
Vendndodhja
Uvernet-Fours is located in Franca
Uvernet-Fours
Uvernet-Fours
44°21′40″V 6°37′34″L / 44.361111111111°V 6.6261111111111°L / 44.361111111111; 6.6261111111111Koordinatat: 44°21′40″V 6°37′34″L / 44.361111111111°V 6.6261111111111°L / 44.361111111111; 6.6261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135.44 km2
Popullsia 579 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04400
INSEE 04226


Uvernet-Fours është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Uvernet-Fours ka një popullsi prej 579 banorë dhe sipërfaqe 135.44 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Uvernet-Fours – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale