Vachères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vachères
Komunë
noform
Pamje nga Vachères
Stema_figura
Vendndodhja
Vachères is located in Franca
Vachères
Vachères
43°55′53″V 5°38′18″L / 43.931388888889°V 5.6383333333333°L / 43.931388888889; 5.6383333333333Koordinatat: 43°55′53″V 5°38′18″L / 43.931388888889°V 5.6383333333333°L / 43.931388888889; 5.6383333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.42 km2
Popullsia 261 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04227


Vachères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vachères ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe 23.42 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vachères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale