Vakëfi (Kratovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vakëfi (Kratovë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Vakëfi (Kratovë) is located in Maqedonia e Veriut
Vakëfi (Kratovë)
Vakëfi (Kratovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 414 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 03′ 52″ Veri

22° 02′ 35″ Lindje

Popullsia 122 banorë (2002)