Val-de-Chalvagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Val-de-Chalvagne
Komunë
noform
Pamje nga Val-de-Chalvagne
Stema_figura
Vendndodhja
Val-de-Chalvagne is located in Franca
Val-de-Chalvagne
Val-de-Chalvagne
43°54′51″V 6°48′28″L / 43.914166666667°V 6.8077777777778°L / 43.914166666667; 6.8077777777778Koordinatat: 43°54′51″V 6°48′28″L / 43.914166666667°V 6.8077777777778°L / 43.914166666667; 6.8077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.57 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 82 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04320
INSEE 04043
Faqja Zyrtare http://www.val-de-chalvagne.fr


Val-de-Chalvagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Val-de-Chalvagne ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 32.57 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Val-de-Chalvagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale