Val-des-Prés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Val-des-Prés
Komunë
noform
Pamje nga Val-des-Prés
Stema_figura
Vendndodhja
Val-des-Prés is located in Franca
Val-des-Prés
Val-des-Prés
44°56′54″V 6°40′42″L / 44.948333333333°V 6.6783333333333°L / 44.948333333333; 6.6783333333333Koordinatat: 44°56′54″V 6°40′42″L / 44.948333333333°V 6.6783333333333°L / 44.948333333333; 6.6783333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.77 km2
Popullsia 615 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05100
INSEE 05174
Faqja Zyrtare http://www.valdespres.fr


Val-des-Prés është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Val-des-Prés ka një popullsi prej 615 banorë dhe sipërfaqe 44.77 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Val-des-Prés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale