Valavoire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valavoire
Komunë
noform
Pamje nga Valavoire
Stema_figura
Vendndodhja
Valavoire is located in Franca
Valavoire
Valavoire
44°16′45″V 6°03′59″L / 44.279166666667°V 6.0663888888889°L / 44.279166666667; 6.0663888888889Koordinatat: 44°16′45″V 6°03′59″L / 44.279166666667°V 6.0663888888889°L / 44.279166666667; 6.0663888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.81 km2
Popullsia 41 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04228


Valavoire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valavoire ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe 16.81 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valavoire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale