Valbelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valbelle
Komunë
noform
Pamje nga Valbelle
Stema_figura
Vendndodhja
Valbelle is located in Franca
Valbelle
Valbelle
44°08′52″V 5°52′54″L / 44.147777777778°V 5.8816666666667°L / 44.147777777778; 5.8816666666667Koordinatat: 44°08′52″V 5°52′54″L / 44.147777777778°V 5.8816666666667°L / 44.147777777778; 5.8816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.99 km2
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04229


Valbelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valbelle ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 32.99 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valbelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale