Valbonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valbonne
Komunë
noform
Pamje nga Valbonne
Stema_figura
Vendndodhja
Valbonne is located in Franca
Valbonne
Valbonne
43°38′29″V 7°00′32″L / 43.641388888889°V 7.0088888888889°L / 43.641388888889; 7.0088888888889Koordinatat: 43°38′29″V 7°00′32″L / 43.641388888889°V 7.0088888888889°L / 43.641388888889; 7.0088888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.97 km2
Popullsia 13092 banorë
Dendësia 690 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06560
INSEE 06152


Valbonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valbonne ka një popullsi prej 13092 banorë dhe sipërfaqe 18.97 km², me një dendësi prej 690 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valbonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale