Valdeblore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdeblore
Komunë
noform
Pamje nga Valdeblore
Stema_figura
Vendndodhja
Valdeblore is located in Franca
Valdeblore
Valdeblore
44°04′15″V 7°10′16″L / 44.070833333333°V 7.1711111111111°L / 44.070833333333; 7.1711111111111Koordinatat: 44°04′15″V 7°10′16″L / 44.070833333333°V 7.1711111111111°L / 44.070833333333; 7.1711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.16 km2
Lartësia 1050 m (m.n.d.)
Popullsia 891 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06153
Faqja Zyrtare http://www.valdeblore.fr/


Valdeblore është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valdeblore ka një popullsi prej 891 banorë dhe sipërfaqe 94.16 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valdeblore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale