Valderoure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valderoure
Komunë
noform
Pamje nga Valderoure
Stema_figura
Vendndodhja
Valderoure is located in Franca
Valderoure
Valderoure
43°47′48″V 6°42′37″L / 43.796666666667°V 6.7102777777778°L / 43.796666666667; 6.7102777777778Koordinatat: 43°47′48″V 6°42′37″L / 43.796666666667°V 6.7102777777778°L / 43.796666666667; 6.7102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.34 km2
Popullsia 417 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06750
INSEE 06154


Valderoure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valderoure ka një popullsi prej 417 banorë dhe sipërfaqe 25.34 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valderoure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale