Valdoule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdoule
Komunë
Vendndodhja
Valdoule is located in Franca
Valdoule
Valdoule
44°28′05″V 5°30′49″L / 44.468055555556°V 5.5136111111111°L / 44.468055555556; 5.5136111111111Koordinatat: 44°28′05″V 5°30′49″L / 44.468055555556°V 5.5136111111111°L / 44.468055555556; 5.5136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.51 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Valdoule është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valdoule ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 58.51 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]