Valensole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valensole
Komunë
noform
Pamje nga Valensole
Stema_figura
Vendndodhja
Valensole is located in Franca
Valensole
Valensole
43°50′17″V 5°59′02″L / 43.838055555556°V 5.9838888888889°L / 43.838055555556; 5.9838888888889Koordinatat: 43°50′17″V 5°59′02″L / 43.838055555556°V 5.9838888888889°L / 43.838055555556; 5.9838888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.77 km2
Popullsia 3244 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04210
INSEE 04230
Faqja Zyrtare http://www.valensole.fr


Valensole është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valensole ka një popullsi prej 3244 banorë dhe sipërfaqe 127.77 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valensole – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale