Valernes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valernes
Komunë
noform
Pamje nga Valernes
Stema_figura
Vendndodhja
Valernes is located in Franca
Valernes
Valernes
44°15′44″V 5°57′29″L / 44.262222222222°V 5.9580555555556°L / 44.262222222222; 5.9580555555556Koordinatat: 44°15′44″V 5°57′29″L / 44.262222222222°V 5.9580555555556°L / 44.262222222222; 5.9580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.49 km2
Popullsia 256 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04231


Valernes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valernes ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 28.49 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valernes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale