Vallauris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallauris
Komunë
noform
Pamje nga Vallauris
Stema_figura
Vendndodhja
Vallauris is located in Franca
Vallauris
Vallauris
43°34′47″V 7°03′12″L / 43.579722222222°V 7.0533333333333°L / 43.579722222222; 7.0533333333333Koordinatat: 43°34′47″V 7°03′12″L / 43.579722222222°V 7.0533333333333°L / 43.579722222222; 7.0533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.04 km2
Popullsia 26465 banorë
Dendësia 2030 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06220
INSEE 06155
Faqja Zyrtare http://www.vallauris-golfe-juan.fr/


Vallauris është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vallauris ka një popullsi prej 26465 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km², me një dendësi prej 2030 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vallauris – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale