Vallouise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallouise
Komunë
noform
Pamje nga Vallouise
Stema_figura
Vendndodhja
Vallouise is located in Franca
Vallouise
Vallouise
44°50′42″V 6°29′13″L / 44.845°V 6.4869444444444°L / 44.845; 6.4869444444444Koordinatat: 44°50′42″V 6°29′13″L / 44.845°V 6.4869444444444°L / 44.845; 6.4869444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.58 km2
Popullsia 755 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05290
INSEE 05175


Vallouise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vallouise ka një popullsi prej 755 banorë dhe sipërfaqe 68.58 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vallouise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale