Vallouise-Pelvoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallouise-Pelvoux
Komunë
noform
Pamje nga Vallouise-Pelvoux
Vendndodhja
Vallouise-Pelvoux is located in Franca
Vallouise-Pelvoux
Vallouise-Pelvoux
44°51′56″V 6°29′22″L / 44.8655°V 6.48947°L / 44.8655; 6.48947Koordinatat: 44°51′56″V 6°29′22″L / 44.8655°V 6.48947°L / 44.8655; 6.48947
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 144.81 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05101


Vallouise-Pelvoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vallouise-Pelvoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale