Valserres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valserres
Komunë
noform
Pamje nga Valserres
Stema_figura
Vendndodhja
Valserres is located in Franca
Valserres
Valserres
44°29′20″V 6°07′39″L / 44.488888888889°V 6.1275°L / 44.488888888889; 6.1275Koordinatat: 44°29′20″V 6°07′39″L / 44.488888888889°V 6.1275°L / 44.488888888889; 6.1275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.92 km2
Popullsia 234 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 05176
Faqja Zyrtare http://valserres.valleedelavance.net


Valserres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Valserres ka një popullsi prej 234 banorë dhe sipërfaqe 11.92 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valserres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale