Vaumeilh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaumeilh
Komunë
noform
Pamje nga Vaumeilh
Stema_figura
Vendndodhja
Vaumeilh is located in Franca
Vaumeilh
Vaumeilh
44°17′18″V 5°57′33″L / 44.288333333333°V 5.9591666666667°L / 44.288333333333; 5.9591666666667Koordinatat: 44°17′18″V 5°57′33″L / 44.288333333333°V 5.9591666666667°L / 44.288333333333; 5.9591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.52 km2
Popullsia 264 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04233


Vaumeilh është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vaumeilh ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 25.52 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaumeilh – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale