Venanson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Venanson
Komunë
noform
Pamje nga Venanson
Stema_figura
Vendndodhja
Venanson is located in Franca
Venanson
Venanson
44°03′11″V 7°15′11″L / 44.053055555556°V 7.2530555555556°L / 44.053055555556; 7.2530555555556Koordinatat: 44°03′11″V 7°15′11″L / 44.053055555556°V 7.2530555555556°L / 44.053055555556; 7.2530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.98 km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06450
INSEE 06156


Venanson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Venanson ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 17.98 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Venanson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale