Vence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vence ka një popullsi prej 19052 banorë dhe sipërfaqe 39.23 km², me një dendësi prej 486 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale