Venterol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Venterol
Komunë
noform
Pamje nga Venterol
Stema_figura
Vendndodhja
Venterol is located in Franca
Venterol
Venterol
44°26′42″V 6°05′56″L / 44.445°V 6.0988888888889°L / 44.445; 6.0988888888889Koordinatat: 44°26′42″V 6°05′56″L / 44.445°V 6.0988888888889°L / 44.445; 6.0988888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.75 km2
Popullsia 248 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 04234


Venterol është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Venterol ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 22.75 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Venterol (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale