Versonnex, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Versonnex
Komunë
noform
Pamje nga Versonnex
Stema_figura
Vendndodhja
Versonnex is located in Franca
Versonnex
Versonnex
46°18′08″V 6°05′50″L / 46.302222222222°V 6.0972222222222°L / 46.302222222222; 6.0972222222222Koordinatat: 46°18′08″V 6°05′50″L / 46.302222222222°V 6.0972222222222°L / 46.302222222222; 6.0972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.89 km2
Popullsia 2157 banorë
Dendësia 366 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01210
INSEE 01435


Versonnex është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Versonnex ka një popullsi prej 2157 banorë dhe sipërfaqe 5.89 km², me një dendësi prej 366 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]