Veynes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veynes
Komunë
noform
Pamje nga Veynes
Stema_figura
Vendndodhja
Veynes is located in Franca
Veynes
Veynes
44°32′03″V 5°49′25″L / 44.534166666667°V 5.8236111111111°L / 44.534166666667; 5.8236111111111Koordinatat: 44°32′03″V 5°49′25″L / 44.534166666667°V 5.8236111111111°L / 44.534166666667; 5.8236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.6 km2
Popullsia 3150 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05179
Faqja Zyrtare http://www.ville-veynes.fr


Veynes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Veynes ka një popullsi prej 3150 banorë dhe sipërfaqe 42.6 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Veynes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale