Villar-Loubière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villar-Loubière
Komunë
noform
Pamje nga Villar-Loubière
Vendndodhja
Villar-Loubière is located in Franca
Villar-Loubière
Villar-Loubière
44°49′34″V 6°08′44″L / 44.826111111111°V 6.1455555555556°L / 44.826111111111; 6.1455555555556Koordinatat: 44°49′34″V 6°08′44″L / 44.826111111111°V 6.1455555555556°L / 44.826111111111; 6.1455555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.63 km2
Popullsia 45 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05182


Villar-Loubière është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villar-Loubière ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 22.63 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villar-Loubière – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale