Villar-Saint-Pancrace

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villar-Saint-Pancrace
Komunë
noform
Pamje nga Villar-Saint-Pancrace
Vendndodhja
Villar-Saint-Pancrace is located in Franca
Villar-Saint-Pancrace
Villar-Saint-Pancrace
44°52′23″V 6°37′38″L / 44.873055555556°V 6.6272222222222°L / 44.873055555556; 6.6272222222222Koordinatat: 44°52′23″V 6°37′38″L / 44.873055555556°V 6.6272222222222°L / 44.873055555556; 6.6272222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.53 km2
Lartësia 1260 m (m.n.d.)
Popullsia 1428 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05100
INSEE 05183


Villar-Saint-Pancrace është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villar-Saint-Pancrace ka një popullsi prej 1428 banorë dhe sipërfaqe 42.53 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villar-Saint-Pancrace – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale