Villar-d'Arêne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villar-d'Arêne
Komunë
noform
Pamje nga Villar-d'Arêne
Stema_figura
Vendndodhja
Villar-d'Arêne is located in Franca
Villar-d'Arêne
Villar-d'Arêne
45°02′34″V 6°20′13″L / 45.042777777778°V 6.3369444444444°L / 45.042777777778; 6.3369444444444Koordinatat: 45°02′34″V 6°20′13″L / 45.042777777778°V 6.3369444444444°L / 45.042777777778; 6.3369444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77.51 km2
Popullsia 324 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05480
INSEE 05181
Faqja Zyrtare http://villardarene.free.fr


Villar-d'Arêne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villar-d'Arêne ka një popullsi prej 324 banorë dhe sipërfaqe 77.51 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villar-d'Arêne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale