Villars-Colmars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villars-Colmars
Komunë
noform
Pamje nga Villars-Colmars
Stema_figura
Vendndodhja
Villars-Colmars is located in Franca
Villars-Colmars
Villars-Colmars
44°10′00″V 6°36′16″L / 44.166666666667°V 6.6044444444444°L / 44.166666666667; 6.6044444444444Koordinatat: 44°10′00″V 6°36′16″L / 44.166666666667°V 6.6044444444444°L / 44.166666666667; 6.6044444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.59 km2
Popullsia 253 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04370
INSEE 04240


Villars-Colmars është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villars-Colmars ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe 40.59 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villars-Colmars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale