Villars-les-Dombes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villars-les-Dombes
Komunë
noform
Pamje nga Villars-les-Dombes
Stema_figura
Vendndodhja
Villars-les-Dombes is located in Franca
Villars-les-Dombes
Villars-les-Dombes
46°00′09″V 5°01′47″L / 46.0025°V 5.0297222222222°L / 46.0025; 5.0297222222222Koordinatat: 46°00′09″V 5°01′47″L / 46.0025°V 5.0297222222222°L / 46.0025; 5.0297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.65 km2
Popullsia 4449 banorë
Dendësia 180 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01330
INSEE 01443


Villars-les-Dombes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Villars-les-Dombes ka një popullsi prej 4449 banorë dhe sipërfaqe 24.65 km², me një dendësi prej 180 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]