Villars-sur-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villars-sur-Var
Komunë
noform
Pamje nga Villars-sur-Var
Stema_figura
Vendndodhja
Villars-sur-Var is located in Franca
Villars-sur-Var
Villars-sur-Var
43°56′14″V 7°05′50″L / 43.937222222222°V 7.0972222222222°L / 43.937222222222; 7.0972222222222Koordinatat: 43°56′14″V 7°05′50″L / 43.937222222222°V 7.0972222222222°L / 43.937222222222; 7.0972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.27 km2
Popullsia 668 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06710
INSEE 06158


Villars-sur-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villars-sur-Var ka një popullsi prej 668 banorë dhe sipërfaqe 25.27 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villars-sur-Var – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale