Villefranche-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villefranche-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga Villefranche-sur-Mer
Stema_figura
Vendndodhja
Villefranche-sur-Mer is located in Franca
Villefranche-sur-Mer
Villefranche-sur-Mer
43°42′15″V 7°18′42″L / 43.704166666667°V 7.3116666666667°L / 43.704166666667; 7.3116666666667Koordinatat: 43°42′15″V 7°18′42″L / 43.704166666667°V 7.3116666666667°L / 43.704166666667; 7.3116666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.88 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 5326 banorë
Dendësia 1091 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06230
INSEE 06159
Faqja Zyrtare http://www.villefranche-sur-mer.fr/accueil.htm


Villefranche-sur-Mer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villefranche-sur-Mer ka një popullsi prej 5326 banorë dhe sipërfaqe 4.88 km², me një dendësi prej 1091 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villefranche-sur-Mer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale