Villemus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villemus
Komunë
noform
Pamje nga Villemus
Stema_figura
Vendndodhja
Villemus is located in Franca
Villemus
Villemus
43°51′33″V 5°42′03″L / 43.859166666667°V 5.7008333333333°L / 43.859166666667; 5.7008333333333Koordinatat: 43°51′33″V 5°42′03″L / 43.859166666667°V 5.7008333333333°L / 43.859166666667; 5.7008333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.59 km2
Lartësia 436 m (m.n.d.)
Popullsia 178 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04241


Villemus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villemus ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 9.59 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villemus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale