Villeneuve, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve
Stema_figura
Vendndodhja
Villeneuve is located in Franca
Villeneuve
Villeneuve
46°01′16″V 4°50′12″L / 46.021111111111°V 4.8366666666667°L / 46.021111111111; 4.8366666666667Koordinatat: 46°01′16″V 4°50′12″L / 46.021111111111°V 4.8366666666667°L / 46.021111111111; 4.8366666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.79 km2
Popullsia 1421 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01480
INSEE 01446


Villeneuve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Villeneuve ka një popullsi prej 1421 banorë dhe sipërfaqe 26.79 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]