Villeneuve-Loubet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve-Loubet
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve-Loubet
Stema_figura
Vendndodhja
Villeneuve-Loubet is located in Franca
Villeneuve-Loubet
Villeneuve-Loubet
43°39′29″V 7°07′17″L / 43.658055555556°V 7.1213888888889°L / 43.658055555556; 7.1213888888889Koordinatat: 43°39′29″V 7°07′17″L / 43.658055555556°V 7.1213888888889°L / 43.658055555556; 7.1213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.6 km2
Popullsia 14346 banorë
Dendësia 732 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06270
INSEE 06161
Faqja Zyrtare http://www.villeneuveloubet.fr


Villeneuve-Loubet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villeneuve-Loubet ka një popullsi prej 14346 banorë dhe sipërfaqe 19.6 km², me një dendësi prej 732 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villeneuve-Loubet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale