Villeneuve-d'Entraunes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve-d'Entraunes
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve-d'Entraunes
Stema_figura
Vendndodhja
Villeneuve-d'Entraunes is located in Franca
Villeneuve-d'Entraunes
Villeneuve-d'Entraunes
44°07′12″V 6°47′43″L / 44.12°V 6.7952777777778°L / 44.12; 6.7952777777778Koordinatat: 44°07′12″V 6°47′43″L / 44.12°V 6.7952777777778°L / 44.12; 6.7952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.2 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 67 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06160


Villeneuve-d'Entraunes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Villeneuve-d'Entraunes ka një popullsi prej 67 banorësh dhe sipërfaqe 28.2 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villeneuve-d'Entraunes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale