Villette-sur-Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villette-sur-Ain
Komunë
noform
Pamje nga Villette-sur-Ain
Stema_figura
Vendndodhja
Villette-sur-Ain is located in Franca
Villette-sur-Ain
Villette-sur-Ain
45°59′18″V 5°16′07″L / 45.988333333333°V 5.2686111111111°L / 45.988333333333; 5.2686111111111Koordinatat: 45°59′18″V 5°16′07″L / 45.988333333333°V 5.2686111111111°L / 45.988333333333; 5.2686111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.38 km2
Popullsia 681 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01320
INSEE 01449


Villette-sur-Ain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Villette-sur-Ain ka një popullsi prej 681 banorë dhe sipërfaqe 19.38 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]