Virieu-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Virieu-le-Grand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Virieu-le-Grand ka një popullsi prej 1108 banorë dhe sipërfaqe 12.55 km², me një dendësi prej 88 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]