Vitrolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vitrolles
Komunë
noform
Pamje nga Vitrolles
Stema_figura
Vendndodhja
Vitrolles is located in Franca
Vitrolles
Vitrolles
44°24′44″V 5°57′15″L / 44.412222222222°V 5.9541666666667°L / 44.412222222222; 5.9541666666667Koordinatat: 44°24′44″V 5°57′15″L / 44.412222222222°V 5.9541666666667°L / 44.412222222222; 5.9541666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.62 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 05184


Vitrolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vitrolles ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 14.62 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vitrolles (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale