Volonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Volonne
Komunë
noform
Pamje nga Volonne
Stema_figura
Vendndodhja
Volonne is located in Franca
Volonne
Volonne
44°06′39″V 6°00′52″L / 44.110833333333°V 6.0144444444444°L / 44.110833333333; 6.0144444444444Koordinatat: 44°06′39″V 6°00′52″L / 44.110833333333°V 6.0144444444444°L / 44.110833333333; 6.0144444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.61 km2
Popullsia 1679 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04290
INSEE 04244
Faqja Zyrtare http://www.mairie-volonne.fr


Volonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Volonne ka një popullsi prej 1679 banorë dhe sipërfaqe 24.61 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Volonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale