Volx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Volx
Komunë
noform
Pamje nga Volx
Stema_figura
Vendndodhja
Volx is located in Franca
Volx
Volx
43°52′40″V 5°50′30″L / 43.877777777778°V 5.8416666666667°L / 43.877777777778; 5.8416666666667Koordinatat: 43°52′40″V 5°50′30″L / 43.877777777778°V 5.8416666666667°L / 43.877777777778; 5.8416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.52 km2
Popullsia 3125 banorë
Dendësia 160 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04130
INSEE 04245


Volx është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Volx ka një popullsi prej 3125 banorë dhe sipërfaqe 19.52 km², me një dendësi prej 160 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Volx – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale