Vonnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vonnas
Komunë
noform
Pamje nga Vonnas
Stema_figura
Vendndodhja
Vonnas is located in Franca
Vonnas
Vonnas
46°13′09″V 4°59′27″L / 46.219166666667°V 4.9908333333333°L / 46.219166666667; 4.9908333333333Koordinatat: 46°13′09″V 4°59′27″L / 46.219166666667°V 4.9908333333333°L / 46.219166666667; 4.9908333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.81 km2
Popullsia 2919 banorë
Dendësia 164 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01540
INSEE 01457


Vonnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Vonnas ka një popullsi prej 2919 banorë dhe sipërfaqe 17.81 km², me një dendësi prej 164 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]