Walter White

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Walter Hartwell White Sr. (me pseudonimim e Heisenberg) ësht një personazh imagjinar, i interpretuar nga Bryan Cranston, protagonist i serialit amerikan Breaking Bad.

Biografia e personazhit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Walter është një profesor kimke ne liceun e Albuquerque, që për të mbaitur ekonomikisht familjen e ti ësht i detyruar të punoi në një autolavazh.

Para shum vitesh ai, me një shok të ti gjeti një kompani, që u bë një shumëkombësh, por ai shiti pjesën e ti për 5 000$.

Ai zbuloj që ka një kancer, dhe kjo e bën të mendoj që, kur pa një ishnzënës të ti që po gatuënte drog, të gatuaj dhe ai, meqë e nje shum mirë kiminë.

Pema gjenealogjike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]