Will.i.am

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Will.i.am
Will.i.am 2007-02-13.jpg
Të dhëna
Emri i lindjesWilliam James Adams, Jr.
Gjithashtu të njohur siWill.i.am
U lind (1975-03-15) 15 Mars, 1975 (48 vjeç)
Los Angeles Kaliforni, SHBA
ZhanretHip hop, pop rap, R&B, electrohop
PunaKëngëtar, aktor, rapper, këngëshkrues, producent
VeglatVokal, tastierë, bass, clavinet, bateri, piano
Vitet aktive1992 – present
Shtëpitë diskografikeRuthless Records
BBE Records
A&M Records
Interscope Records
will.i.am music group
BashkëpunimetThe Black Eyed Peas,
Cheryl Cole, Common, Estelle, Fergie, Esthero, John Legend, The Game, Eazy-E, Justin Timberlake, Macy Gray, Nas, Flo Rida, Pussycat Dolls, Nicole Scherzinger, Michael Jackson
Faqja zyrtarewill.i.am

William James Adams, Jr. (i lindur më 15 mars, 1975), njihet më shumë me nofkën will.i.am, raper amerikan, këngëshkrues, këngëtar, aktor, dhe producent. Will.i.am u bë edhe më shumë i njohur si themelues i grupit hip hop dhe pop The Black Eyed Peas, me këngëtaren e pop-it Fergie, raperin Taboo dhe apl.de.ap.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe : Diskografia prodhuese e Will.i.am

Studio albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmime dhe nominime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "daytime entertainment emmy awards creative arts, creative craft winners". Arkivuar nga origjinali më 11 janar 2010. Marrë më 23 korrik 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 5 nëntor 2009. Marrë më 23 korrik 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]