Jump to content

Wynton Rufer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wynton Rufer
Të dhënat vetjake
Emri i plotëWynton Rufer
Datëlindja (1962-12-29) 29 dhjetor 1962 (61 vjeç)
VendlindjaWellington, Zelanda e Re
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1980Stop Out
1981Wellington Diamond United
1981-1982Norwich City
1982Miramar Rangers
1982-1986Zürich
1987-1988Aarau
1988-1989Grasshopper Zürich
1989-1994Werder Bremen
1995-1996JEF United Ichihara
1997Kaiserslautern
1997Central United
1998North Shore United
1999-2002Kingz
Karriera ndërkombëtare
1980–1987Stampa:NZLf22(10)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Wynton Rufer (lindur më 29 Dhjetor 1962) është një ish-futbollist zelandeze.

Për reprezentacionin zelandeze ka luajtur 22 ndeshje.

Stampa:NZLf
Vite Ndeshje Gola
1980 4 0
1981 2 3
1982 6 2
1983 0 0
1984 0 0
1985 3 1
1986 0 0
1987 0 0
1988 1 0
1989 1 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 0 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 2 0
1997 3 4
Gjithsej 22 10

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]