Yuki Nagasato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuki Nagasato
20150426 PSG vs Wolfsburg 011.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Nagasato
Data e lindjes (1987-07-15) 15 Korrik, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2009Nippon TV Beleza110(69)
2010–2013Turbine Potsdam71(48)
2013–2014Chelsea18(5)
2015Wolfsburg9(4)
2015–2017Frankfurt35(8)
2017–2018Chicago Red Stars31(5)
2018–Brisbane Roar
Ekipi kombëtar
2004–2016Japonia132(58)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuki Nagasato (永里 優季 Nagasato Yūki?, lindur më 15 Korrik 1987) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 132 ndeshje dhe ka shënuar 58 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 1 0
2005 9 6
2006 13 9
2007 12 4
2008 17 9
2009 3 0
2010 3 1
2011 17 3
2012 16 9
2013 12 6
2014 9 5
2015 13 3
2016 7 3
Gjithsej 132 58

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)