Zé Sérgio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zé Sérgio
Të dhënat personale
Emri i plotëZé Sérgio
Data e lindjes (1957-03-08) 8 Mars, 1957 (64 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976-1984São Paulo
1984-1986Santos
1987-1988Vasco da Gama
1988-1989Hitachi
Ekipi kombëtar
1978–1981Flag of Brazil.svg Brazili25(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Zé Sérgio (lindur më 8 Mars 1957) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1978 2 0
1979 6 0
1980 8 4
1981 9 1
Gjithsej 25 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]