Zebicët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zebicët janë me prejardhje nga fshati Zebicë i Toplicës, rrethinae Kurshumlisë. Në fillim erdhën dy, tani janë 10 familje, një familje ka migruar për Turqi. I përkasin fisit Krasniq. [1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Uka, Sabit (1994). Dëbimi - i shqiparëve nga sanxhaku i Nishit dhe vendosja e tyre në Kosovë. Prishtinë. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)