Zllatari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zllatar
Златари
Fshat
Vendndodhja
Zllatar is located in Maqedonia e Veriut
Zllatar
Zllatar
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 1187 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 7′ 3″ Veri

21° 3′ 46″ Lindje

Popullsia 118 banorë (2002)

Zllatar, (maqedonisht: Златари/Zlatari) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 118 banorë nga të cilët 117 ishin maqedonas dhe 1 me kombësi tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]