Zllatari (Resnje)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zllatar
Златари
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej118

Zllatar, (maqedonisht: Златари/Zlatari) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 118 banorë nga të cilët 117 ishin maqedonas dhe 1 me kombësi tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]